Aktualne limity cenowe programu Mieszkanie dla Młodych (1 kwartał 2014)

Limity cenowe aktualizowane będą co kwartał. To najistotniejsze kryterium dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Mieszkania, które będzie można kupić w ramach MdM najłatwiej znaleźć na obrzeżach miast. Dużo trudniej jest w atrakcyjnych lokalizacjach, głównie w centrach miast, gdzie sprzedawane są droższe lokale, których ceny nie mieszczą się w limitach.

Limity cenowe wyznaczają bowiem wojewodowie. Tworzą je na podstawie uśrednionych cen przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 m kw. w budynkach mieszkalnych. Mamy 15 urzędów wojewódzkich i 15 limitów, bo ceny w każdym regionie są inne.

Zobacz dostępne mieszkania w Poznaniu w Programie Mieszkanie Dla Młodych.

Różne są bowiem koszty działek, pracy i materiałów budowlanych (te ostatnie akurat najmniej). Niebagatelny wpływ ma też zainteresowanie. Im większy popyt, tym wyższe są ceny, co pozwala też np. więcej zapłacić firmie budującej domy. Wyższe ceny są więc w bogatszych i dużych miastach. Małe ośrodki cieszą się mniejszym zainteresowaniem, więc i limit w programie Mieszkanie dla Młodych jest niższy.

limity cenowe

Najtrudniej – jak łatwo się domyślić – kupić mieszkanie z dopłatą w Warszawie. Niewiele lepiej jest jednak we Wrocławiu, a także Poznaniu czy Krakowie. Mieszkań w centrach miast nie ma też co szukać w Białymstoku, Lublinie, a nawet Toruniu. Co ciekawe, na tym tle świetnie prezentuje się Gdańsk i Gdynia, gdzie znajdziemy całkiem sporo ofert w ramach MdM.

Tu przeczytasz o dostępnych mieszkaniach w Trójmieście.

Limity nie są wyznaczone na stałe. Każdy wojewoda będzie musiał uaktualniać je co kwartał, ale zmiany nie powinny być – przynajmniej na razie – znaczące, bo rynek nieruchomości jest obecnie w stagnacji, choć ceny powoli zaczynają rosnąć. Nowy limit poznamy przed początkiem II kwartału 2014 roku. Na razie zdecydowanym liderem pod względem dostępności jest Gorzów Wielkopolski. Konkurencja na lokalnym rynku deweloperskim jest tak duża, że klienci mogą tam wybierać w ofertach dedykowanych dopłatom rządowego programu. W Gorzowie mieszkania dla młodych można kupować praktycznie na terenie całego miasta.

Zobacz jakie są najnowsze limity cenowe

Aktualne limity cenowe programu Mieszkanie dla Młodych (1 kwartał 2014) 5.00/5 (100.00%) 29 głos(ów)

5 komentarzy

 • Martusia

  Mam nadzieję, że limity cenowe programu Mieszkanie dla młodych zostaną w II kwartale znacznie obniżone. Bo na razie jesteśmy skazani na opłotki i program powinien nazywać się „Mieszkanie na wsi dla młodych”.

  • zapomnij

   Nie licz na to, chyba że jesteś blondynką ;) Wskaźniki będą rosły wraz ze wzrostem gospodarczym, więc obstawiam zmiany, ale powoli do góry. Oczywiście pensje też będą rosły, pokażą w tv statystyki i td. A my będziemy się dziwić, bo nikt ze znajomych jakoś tego nie odczuje…

 • szukający

  Bez przesady, nie jest tak źle. Można znaleźć mieszkanka w wielu dzielniach Wrocławia. Inna sprawa, że nie są to najatrakcyjniejsze, ale co zrobić – coś za coś. Niska cena, to zawsze gorsza lokalizacja.

 • Wrocław nocą

  A ja zrobiłem sobie wycieczkę po trzech nowo budowanych osiedlach, właściwie blokach. Przejechałem się tam nocą i powiem wam, że to byłło niezbyt zachęcające. Praktycznie wszystkie młode osiedla wyglądają tak samo – pies z kulawą nogą nie wychodzi, ale jak już idzie to albo jakaś banda, albo pijak, albo wyglądający na jakiegoś mordercę. Nie żebym był jakimś wielkim fanem nocnego życia, ale lokalizacja mieszkań dla młodych wiele mówi o bezpieczeństwie w ich okolicach.

  • nocny Marek

   Kolego, wszystkie osiedla tak wyglądają nocą – nie wiem czego się spodziewałeś – kaznodziei i pchlego targu? :D

   Prawda jest taka, że zagrożeniem dla mieszkania dla młodych może być, to że te osiedla będą zaludnione przez rodzinki z małymi dziećmi. Jednym się to może podobać, innym hałas niekoniecznie. Limity na mieszkanie dla młodych sprawiają też, że trudno się spodziewać się tam finansowej elity – co też ma swoje plusy i minusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>