Gdzie po kredyt na Mieszkanie dla Młodych?

Docelowo 16 instytucji finansowych będzie oferować kredyty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Rządowe dopłaty będą pełniły funkcję wkładu własnego, który wymagany jest od 1 stycznia 2014 roku przy zakupie na kredyt wszystkich nieruchomości.

Rekomendacji „S”, którą zaordynowała Komisja Nadzoru Finansowego obawiano się już w drugiej połowie 2013 roku. Wprowadziła sporo zamieszania, zwłaszcza na rynku wtórnym. Kto mógł, spieszył się z zaciągnięciem kredytu, by kupić mieszkanie bez wkładu własnego. Wiadomo już było bowiem, że od 1 stycznia 2014 roku trzeba będzie mieć min. 5 proc. wartości nieruchomości w gotówce. Dotyczy to wszystkich kredytobiorców, niezależnie od ich zarobków, wieku czy innych czynników. Limit będzie podnoszony co roku, a w 2017 roku ma wynosić 20 proc. wartości nieruchomości.

Program „Mieszkanie dla młodych” może rozwiązać ten problem. Banki uczestniczące w MdM będą traktowały dopłatę państwa jako wkład własny kredytobiorcy. Niestety nie każdego. Trzeba bowiem spełnić warunki programu Mieszkanie dla młodych. Podstawowe to kryterium wieku (maksymalnie 35 lat) i limity cenowe metra kwadratowego nowej nieruchomości, które wyznaczają wojewodowie.

Banki, które chcą udzielać kredytów w ramach MdM muszą podpisać umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Kto udzieli kredytu w ramach MdM?

 1. Alior Bank
 2. Bank BGŻ
 3. Bank PBS
 4. Bank Millenium
 5. Bank Pekao
 6. Bank Pocztowy
 7. PKO BP
 8. BZ WBK
 9. Credit Agricole
 10. Eurobank
 11. mBank

Docelowo kredyty w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” oferować ma 16 instytucji.

Gdzie po kredyt na Mieszkanie dla Młodych? 5.00/5 (100.00%) 19 głos(ów)

5 komentarzy

 • Zagubiony

  Na razie bankowcy zagubieni… Byłem w trzech bankach we Wrocławiu i dopiero przygotowują ofertę, która ma być gotowa „na dniach”. Więc niech się wezmą do roboty, bo jakoś to mieszkanie na swoim trzeba kupić.

 • Szukający

  No bez kitu. „tak tak, będzie oferta”. Kiedy? pytam w BGŻ, a oni na to, że trwają procedury i w ciągu kilku tygodni. Ciekawe, że kilka tygodni temu mówili to samo. Jakoś im się nie spieszy z tymi kredytami.

  • Byers

   tylko dlaczego im się z nimi nie spieszy? ludzie tego potrzebują, idą do nich a oni się tym nie przejmują i przeciągają swoje oferty w nieskończoność. Widocznie są bardzo pewni siebie.

 • Szym

  Nasz wniosek złożony w Getin Noble, mamy tam największą szansę na kredyt. Mieszkanie wybrane, więc nie ma co dłużej czekać na inne banki, tym bardziej, że dostaliśmy ofertę na dobrych warunkach.

 • ania

  mam już przyznany kredyt w Alior Banku. Inne Banki pogłupiały, w trakcie weryfikacji moich wniosków potrafili podnieśc prowizję 3 krotnie (PKO!). koniec konców Alior okazał się najtańszy, ale wiem, że oni też „poszli po rozum do głowy” i podniesli marżę…klient się zawsze znajdzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>