Rosną limity na Mieszkanie dla młodych we Wrocławiu

O 1,3 proc. rośnie limit cenowy programu Mieszkanie dla Młodych we Wrocławiu. To wzrost ponad 68 zł na metrze kwadratowym mieszkania. Jeszcze większe wzrosty limitu zanotowaliśmy w gminach bezpośrednio sąsiadujących z Wrocławiem oraz w województwie dolnośląskim.

Mieszkania dla młodych we Wrocławiu i okolicach będzie można kupić teraz łatwiej. Wojewoda dolnośląski opublikował właśnie limity cenowe dla MdM, które obowiązywać będą w II i III kwartale 2015 roku. Przez najbliższe pół roku będzie można więc szukać nieco droższych mieszkań i liczyć na dopłatę w ramach rządowego programu wsparcia.

Limit na mieszkanie dla młodych w samym Wrocławiu rośnie o 68,75 zł, czyli 1,3 proc. Teraz do dopłaty będą kwalifikowały się mieszkania kosztujące maksymalnie 5181 zł za m kw. Oznacza to, że maksymalna dopłata wyniesie 23.550 zł. To 10 proc., które przysługuje osobom nie posiadającym dziecka. Podajemy ten przykład, bo ze statystyk Banku Gospodarstwa Krajowego, który koordynuje program, wynika, że właśnie osoby bezdzietne najczęściej korzystają z programu Mieszkanie dla Młodych.

Większy wzrost zanotowaliśmy w gminach sąsiadujących z Wrocławiem, gdzie limit dopłat MdM rośnie o 83,6 zł do 4612,03 za m kw. mieszkania. Maksymalna dopłata dla bezdzietnych w tym rejonie sięgnie więc 20.963,75 zł. Największy wzrost mamy jednak w pozostałej części województwa dolnośląskiego, gdzie limit na dopłatę w ramach programu mieszkanie dla młodych rośnie o 98,45 zł. W efekcie możemy kupować mieszkania do 4043,05 zł za m kw, a maksymalna dopłata dla kredytobiorców, którzy nie mają dzieci sięga 18.377,50 zł.

Jak wyznacza się limity w programie Mieszkanie dla Młodych?

Limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych co kwartał może publikować wojewoda dolnośląski. W praktyce we wszystkich województwach publikowane są one co pół roku, bo zmiany co trzy miesiące byłyby minimalne.

Limit powstaje na podstawie tzw. wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m kw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Oblicza się go na podstawie średniej arytmetycznej z dwóch ostatnich odczytów w skali roku (limit zmienia się co 6 miesięcy). Tą wartość powiększa się o 10 proc. i uzyskujemy limity w programie mieszkanie dla młodych.

Rosną limity na Mieszkanie dla młodych we Wrocławiu 5.00/5 (100.00%) 3 głos(ów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>