Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Zapoznaj się z najważniejszymi wytycznymi programu „Mieszkanie dla Młodych”.

 1. Program trwa od 1 stycznia 2014 roku, do końca 2018 roku. Dopuszcza się możliwość jego przedłużenia.
 2. Mogą brać w nim udział tylko osoby, które do tej pory nie mają prawa własności lub współwłasności do budynku, bądź lokalu mieszkalnego. Wykluczone są osoby, które miały takie prawo w przeszłości – niezależnie od przyczyn z jakich go utraciły. Beneficjentami mogą być tylko i wyłącznie osoby, pragnące kupić pierwsze mieszkanie w życiu.
 3. Program zakłada limit wiekowy. Skierowany jest do osób, które nie ukończyły 35. roku życia. W programie mogą też brać udział małżeństwa pod warunkiem, że min. jeden z małżonków spełnia limit wiekowy.
 4. „Mieszkanie dla młodych” mogą nabywać single, single z dziećmi, rodziny bezdzietne oraz rodziny wychowujące dzieci. Na największe dopłaty liczyć mogą osoby z dziećmi.
 5. Główna dopłata będzie wypłacana jednorazowo. 10% wartości kredytu przeznaczone jest dla singli oraz rodzin bez dzieci. 15% otrzymają rodziny z dzieckiem i osoby samotnie wychowujące dziecko/dzieci. Jest jeszcze dopłata dodatkowa w wysokości 5% wartości kredytu. Przeznaczona jest dla osób, którym w ciągu pięciu lat od zaciągnięcia kredytu urodzi się kolejne dziecko.
 6. Dopłata będzie dotyczyła wyłącznie osób, które zakupią nowe nieruchomości od dewelopera na rynku pierwotnym.
 7. Metraż nieruchomości jest limitowany. Dom może mieć 100 m. kw. (110 m. kw. dla rodzin z min. trójką dzieci), a mieszkanie 75 m. kw. (85 m. kw. dla rodzin z min. trójką dzieci). Dopłata będzie liczona do 50 m kw. powierzchni.
 8. Limitowana jest też cena nieruchomości. Koszt zakupu metra kwadratowego nie może przekroczyć limitu, który co kwartał publikowany jest przez wojewodów.
 9. Program zakłada,że beneficjenci będą mieszkać w zakupionej nieruchomości przez minimum 5 lat. Jeśli wcześniej sprzedadzą ją, bądź wynajmą, muszą liczyć się z proporcjonalnym zwrotem dopłat (z wyjątkiem wypłaconych w związku z urodzonym dzieckiem). Sankcja nie dotyczy jednak osób, które sprzedadzą nieruchomość i od razu zakupią większą, co wpłynie na polepszenie ich jakości życia.
Warunki programu Mieszkanie dla Młodych 5.00/5 (100.00%) 20 głos(ów)

6 komentarzy

 • Wiol

  Mieszkanie dla młodych we Wrocławiu to dobry program, ale każdy wie, że trzeba się nagminastykować żeby znaleźć w niezłej lokalizacji. Ale kto mówił, że będzie łatwo :)
  Wbrew malkontentom trzeba się postarać żeby znaleźć coś fajnego, tak to działa na całym rynku nieruchomości.

  • Mandalay

   Tylko gdy już znajdziesz dobrą lokalizację okazuje się że mieszkania tam kosztują po milion złotych za metr. I trzeba z tego powodu szukać mieszkań gdzieś dalej od centrów miast w gorszych miejscach

 • Miron

  Ciekawe jak będą wypłacać dodatkowe 5% za urodzenie dziecka w ciągu 5 lat, jak program kończy się w 2018 roku. No i jeszcze ciąża, która u ludzi trwa – jak sięnie mylę ;) – 9 miesięcy. Jak zwykle jakiś minister myślał bardziej o zegarku…

  • wiceminister

   Normalnie. tak jak w ROdzinie na swoim – program się skończył, a dopłaty przez 8 lat.

  • Kot Behemot

   Tak jak pisze poprzednik, program się skończy ale dopłaty będą trwały jeszcze przez kilka następnych lat.

 • Szulim

  Zna ktoś kogoś, kto na dopłatę do MdM kupił dom? Jak rozumiem limity są takie same, tylko metraż większy, więc teoretycznie się da. Ale w praktyce domu za takie pieniądze to nikt nie widział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>