Wyższe limity na MdM we Wrocławiu

O ponad 210 zł wzrósł limit cenowy metra nieruchomości, jakie można kupować z dopłatą na Mieszkanie dla Młodych we Wrocławiu. Wzrost powinien zwiększyć pulę dostępnych w programie mieszkań. Nieco trudniej będzie za to w regionie.

Poniższe limity są już nieaktualne. Zobacz aktualne limity.

limity cen mdm

Nowe limity cenowe będą aktualne przez pół roku. Dzięki nim wrocławianie mogą snuć bardziej ambitne plany o zakupie własnego mieszkania. Próg został bowiem podniesiony o 4,4 proc. Dzięki temu w stolicy Dolnego Śląska do programu Mieszkanie dla Młodych kwalifikują się nieruchomości, których ceny nie przekroczą 4.984 zł za m kw. To wzrost o 210 zł w stosunku do limitów obowiązujących w I kwartale 2014 roku. Mieszkania w gminach sąsiadujących z Wrocławiem muszą zmieścić się w cenie do 4.365 zł za m kw., a w pozostałej części województwa – 3.746 zł za m kw.

Ceny w województwie dolnośląskim zostały zaktualizowane od razu na dwa najbliższe kwartały. Będą więc obowiązywać do końca września 2014 roku. Zmieniły się niemal w całej Polsce, z wyjątkiem Pomorza. Wojewoda pomorski zdecydował, że aktualizacji dokona za kwartał. W zdecydowanej większości miast i regionów limity wzrosły, ale zdarzyły się też spadki.

To spory kłopot dla kupujących. Część z nich miała już nie tylko wybrane mieszkania, ale także złożone dokumenty w celu uzyskania kredytu. Teraz muszą szukać innej nieruchomości. Było tak w kilku przypadkach na Dolnym Śląsku, bo limit dla naszego województwa jest teraz niższy. Właśnie w celu uniknięcia podobnych sytuacji zdecydowano, że przy obecnej sytuacji na rynku nie ma sensu zmieniać cen co kwartał.

Limity cenowe to podstawowe kryterium dla wszystkich, którzy chcą kupić Mieszkanie dla młodych i skorzystać z rządowego programu dopłat. Wojewodowie mogą aktualizować je co kwartał, ale już wiadomo, że nie zawsze będą korzystali z tej możliwości.

Kryteria cenowe wyznaczane są na podstawie uśrednionych cen przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 m kw. w budynkach mieszkalnych. Siłą rzeczy najwyższe są więc w największych i najbogatszych gminach oraz miastach. Niższe są w biedniejszych województwach, zwłaszcza w tych, w których stolica regionu nie pełni tak dominującej roli. Wiele zależy też od popytu oraz ilości deweloperów działających na lokalnym rynku. Jak do tej pory największe możliwości wyboru Mieszkania dla młodych z dopłatą są w Gdańsku i okolicach.

Wyższe limity na MdM we Wrocławiu 5.00/5 (100.00%) 2 głos(ów)

3 komentarzy

 • Szukacz

  A gdzie znajde jakies ceny kredytow? Nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie pko bp bo tam mam konto?

 • Vader

  Całe 210złotych, to nieźle. Jeden z najwyższych wzrostów limitów w Polsce tak mi się wydaje.

 • tępić socjalizm

  Hej, socjalizm, hej, socjalizm, pomnik Reagana chcieli obalić :)
  Nie ma to jak rozdawnictwo forsy podatnika!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>